WR

Urządzenie WR-1 jest przełącznikiem umożliwiającym wybór rodzaju zasilania silnika benzynowego z wtryskiem paliwa w pojazdach wyposażonych w instalację LPG. Współpracuje niemal ze wszystkimi instalacjami gazowymi dostępnymi na rynku stosowanymi zarówno do pojazdów z wtryskiem jedno- jak i wielopunktowym.

Aby zapewnić jak najdłuższe i bezawaryjne użytkowanie instalacji LPG w momencie uruchamiania pojazdu silnik powinien być zasilany benzyną a dopiero później przełączony na zasilanie gazowe. W przełączniku WR-1 proces ten jest zautomatyzowany. Przejście na gaz po uruchomieniu silnika na benzynę odbywa się samoczynnie po przekroczeniu progu obrotów zadanego przez instalatora już w trakcie montażu urządzenia. Próg przejścia może być w każdej chwili skorygowany za pomocą potencjometru umieszczonego w bocznej ściance urządzenia.

Użytkownik oprócz pracy w trybie automatycznym ma do wyboru prace w trybie benzyna lub w uzasadnionych przypadkach w trybie awaryjnym (możliwość uruchomienia silnika od razu na gazie). Zmiany trybu pracy dokonuje się ustawiając przełącznik w pozycji 0, I lub II co jest natychmiastowo sygnalizowane zapaleniem się odpowiedniej diody LED umieszczonej w przednim panelu urządzenia. Na przednim panelu umiejscowiono też sygnalizację osiągnięcia rezerwy gazu w zbiorniku.

Ładny wygląd i niewielki gabaryt oraz niezawodność urządzenia sprawiają, iż WR-1 to jeden z najchętniej używanych przełączników benzyna-gaz.

 

Dane techniczne urządzenia
Dane techniczne urządzeniaPrzełącznik WR
Zasilanie nominalne 12V
Zasilanie maksymalne 10..16V
Temperatura pracy -25...+70°C
Prąd zasilający 0,15A
Obciążalność wyjścia zalaczania elektrozawór gazu 6A
Sygnalizacja rezerwy Wł-masa

 
Inne produkty z tej kategorii

Copyright by LECHO ELEKTRONIKA AUTOGAZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie : AliusMedia